Buddyjska sztuka i architektura: mandale

Uważam mandale jako symboliczne doświadczenie w moim ciele. Odbywa się to poprzez połączenie spontanicznej produkcji mandali i medytacji w moim ciele, aby znaleźć i wyrazić korelujące metafory, historie, wspomnienia, ruchy i symbole poprzez wewnętrzne skupienie ciała.

Jest to pojemnik na wprowadzenie do refleksji, a proces tworzenia jest formą medytacji w sobie. Jest to ćwiczenie odprężające, które jest szybkie i proste w obsłudze i może być wykorzystane jako punkt wyjścia do dalszej medytacji. Mandala jest symbolem wszechświata i daje nam poczucie przynależności, gdy bada się nasze własne powiązania. Jest używany do wglądu, gojenia i wyrażania siebie w okrągły sposób, odzwierciedlając całkowitość osoby tworzącej ją.

Mandalas pozwala twórcy na zdobycie prawdziwej ekspresji. Jest zarówno terapeutyczne, jak i symboliczne. Terapia plastyczna nie dotyczy efektu końcowego, ale procesu jego osiągnięcia. Jest to proces tworzenia okrągłych, symetrycznych obrazów, korzystnych z perspektywy gojenia. To duchowe koło pomoże promować uważność, skupić uwagę i promować gojenie.

Dziękuję za wysłanie mi swojego artykułu na temat Mandalasa. To było bardzo dobrze takie osoby jak ty, wszystko nie jest stracone w odwróceniu uprzedzeń Zachodu, że Azjaci są masą Ignorancji. Jeśli tylko wszyscy możemy mówić jednym językiem i rozmawiać ze sobą i że będą słuchać. Ale życie jest zbyt krótkie, aby zmusić tych, którzy nie chcą tego robić, a czego umysł nie wie, oczy nie widzą, nasze stare powiedzenie. Tak trzymaj! Świetnie ci idzie.

Prototypem mandali jest kwadrat z czterema bramami zawierającymi okrąg z centralnym punktem. Często mandala jest również w zewnętrznym kręgu. Ten podstawowy kształt można znaleźć w wielu starożytnych mandalach, ale jest wiele innych wariantów. Mandala może być wypełniona różnego rodzaju wzorami: postaciami geometrycznymi, świętami buddyjskimi, kwiatami, nazywasz je.


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Mandala

Najlepsza mandala to mandala artystyczna