Mandala

Crochet Mandalas są obecnie bardzo gorące w trendzie. Widzieliśmy duże projekty przez projektantów naprawdę uchwycić nas crocheters z podziwnym wzorów. Są niewiarygodne wizualnie, a także dostarczają technik budujących umiejętności, które pozostawiają kroczów poczucie dumy, gdy skończą.

Czerwony / Lilac / Różowy / Niebieski / Żółty: Sensual, kobiece, piękno, miłość, światło, emocjonalne, zdrowe, orzeźwiające, energetyzujące, delikatne, kreatywność, kochający, artystyczny, intuicyjny, silna energia duchowa, mistyczne, eteryczne, Świadomy, mądrość, współczujący, zorganizowany, śmiech, radość, szczęście, wspólnota, połączenia duszy, pozytywne, rozkwitające.

Wielu ludzi i kultur poświęciło wewnętrzną treść mandali. Buddyści, Tybetańczycy i Hindusi wywodzą się z mandali i jego urzekającego piękna. Psychoanalityk Carl Jung nazwał go reprezentacją nieświadomości siebie. "Mandala jest powszechnie uznawana za znaczącą refleksję jego twórcy. Terapia i leczenie z Mandali mogą być świetnym źródłem refleksji nad duszą.

W obrębie kwadratowego pałacu lub świątyni są obrazy bóstw, które są zazwyczaj pięcioma Dyani Buddhas (Wielkie Buddy Mądrości). Ikonografia tych bóstw jest bogata w symbolizm w sobie. Każdy z Buddów Dyani reprezentuje kierunek (środek, południe, północny, wschód i zachód), element kosmiczny (jak forma i świadomość), ziemski element (eter, powietrze, woda, ziemia i ogień) oraz szczególny rodzaj mądrości. Każdy Budda jest uprawniony do przezwyciężenia szczególnego zła, takiego jak ignorancja, zazdrość czy nienawiść. Pięć Dyani Buddhy są na ogół identyczne w wyglądzie, ale każdy z nich reprezentuje ikonograficznie z określonym kolorem, mudrą (gestem ręcznym) i zwierzęciem. Zobacz artykuł na temat pięciu Dyani Buddhy, aby uzyskać więcej informacji.

To naprawdę fantastyczna przędza. Kolory są jasne i przejdź z jednego na drugi w przyjemny sposób. Sama przędza ma aksamitną czapkę, jest odporna na rozszczepienie, a żaby są pięknie. Nie czuje się lepka lub statyczna na igieł drewnianych. Definicja ściegu jest świetna. Wielkości ciastek są niezrównane. Również, jestem tak zadowolony, że ta nowa przędza ma ciężar DK. Zaczynam się zmęczony nowymi liniami przędzy, które są nieporęczne i bardzo nieporęczne, cieszę się, że drobniejsze przędze powracają do szali i lekkich przedmiotów. Trzymaj Mandalę nadchodzącą i będę ją kupować!Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Buddyjska sztuka i architektura: mandale

Najlepsza mandala to mandala artystyczna